Dejf ti v dnešním videu popovídá o rozdílech mezi základními řadami Bicycle karet. Které jsou pro tebe nejlepší – Seconds, Rider back, Standard nebo Supreme Line?
Na začátku zmíníme to, co mají všechny typy stejné: design. Znamená to, že mají i stejnou zadní stranu, neboli riderback. Všechny mají air cushion embossing, což jsou malé prohlubně v povrchu karty. Je to z toho důvodu, aby po sobě lépe klouzaly. Všechny řady mají i stejný finish, a to standardní.
Tip: Všechny karty, které máme aktuálně skladem, najdeš v sekci Cardistry
Bicycle Seconds
Nejlevnější z výběru, stojí jen 75 korun. Karty proto nejsou perfektní, mohou na sobě mít drobné tiskové chyby, nevycentrovaný rámeček apod. Mají bílou krabičku s pečetí. Jsou tištěné na stejném papíru jako Rider Back a Standard – Bicycle Retail (USPCC). Dále mají modern cut a v balíčku najdeš dva žolíky a dvě reklamní karty. Jak už napovídá cena a občasné chybičky, karty mají nižší kvalitu. Jako začátečník to možná ale ani nepoznáš a na vyzkoušení stačí.
Bicycle Rider Back
Karty Rider Back a Standard se od sebe liší jedině krabičkou, jinak jsou stejné, i cenově. Pořídíš je za 110 korun. Rider Back balíček má na krabičce přímo design zadní strany karet. Má pečeť. Je natištěný na papíru Bicycle Retail (USPCC), má air cushion, standard finish, modern cut a v balíčku najdeš opět dva žolíky a dvě reklamní karty. Kvalita je na stupni Q2, tudíž rozhodně lepší než u balíčku Seconds.
Bicycle Supreme Line
Nejdražší z výběru, stojí 140 korun. Krabička je hodně podobná jako u Rider Back. Krabička nemá pečeť, to třeba Dejf kvituje, připadá mu na Bicyclech zbytečná. Taky u nich nenajdeš zbytečné reklamní karty, místo nich je v balíčku oboustranná karta a sesypaná desítka. Nevýhoda je ta, že mají jen jednoho žolíka, místo druhého je bílá karta. Dále se Supreme liší cutem – mají traditional cut, z líců po back. Najdeš odlišnost i v papíru, balíček je crushlý, to znamená, že jsou karty tenčí. Hlavní rozdíl je samozřejmě vyšší kvalita – krásně vycentrovaný rámeček.
[Autor-dejf]