DRONE RACING GEPRC
Závodění s drony s kamerou je sport budoucnosti, piloti dronů se stávají novými sportovními hrdiny ⭐️ Nasaď si FPV brýle (goggles), chyť ovladač (controller), spoj to s dronem s kamerou a vyleť na adrenalinovou trať. Zatímco sedíš v křesle, proháníš to se závodním dronem rychlostí klidně 150 km/h.
Disciplíny drone racingu
- RACING – malé Formule1 ve vzduchu prolétávají obručemi a brankami nejvyšší rychlostí.
- FREESTYLE – akrobatické létání adrenalinovým způsobem v opuštěných továrnách a přírodních útvarech.
- INDOOR – drony navrženy na domácí létání mezi překážkami v místnosti.
- CINEMATIC – létání s dronem s cílem zaznamenat letecké záběry. FPV dron k tomuto účelu má často přidanou druhou kameru s lepším záznamem ✈️
Motor SPEEDX2 2107.5 2450Kv je velice kvalitní motor pro výkonné 4S freestylové i závodní koptéry. SpeedX2 v netradičním rozměru 2107.5mm, užší zvon má menší setrvačnost a lepší...
⚙️ Toto hobby kromě létání zahrnuje podobně jako další RC modely i technickou znalost, pájení a modelařinu. Proto kromě dronu budeš potřebovat ještě nabíječku, pájku a nářadí.
Jak vybrat první dron?
1. Pořídit si sestavený dron
- RTF – Ready To Fly – Obsahuje vše, co potřebuješ, abys mohl létat: drona + brýle + ovladač. Nemusíš nic pájet ani propojovat. Za nás je ideální TinyGo RTF kit od GEPRC.
- BNF – Bind and Fly – Pouze dron. Přes tlačítka a software si napáruješ drona k vysílačce, naladíš signál v brýlích a letíš. Nemusíš nic pájet, stačí si vybrat variantu pro svůj ovladač.
- PNP – Plug and Play – Pouze dron, oproti BNF navíc ochuzený o přijímač (receiver). Přijímač kompatibilní se svou vysílačkou musíš na drona připájet.
2. Postavit si dron sám
Výhoda vlastnoručně sestaveného dronu je ta, že přesně víš, jakou funkci která komponenta má, dokážeš ji vyměnit, opravit a najít náhradu.
Jak vybrat dron nebo rozhovor s předním českým drone racerem najdeš v drone racing článcích.